Header Ads

КОСМОС 2018: МІСІЇ і запуски У НОВОМУ РОЦІ

Для астрономів, планетарних вчених і всіх любителів дослідження нічного неба, новий 2018  принесе безліч захоплюючих відкриттів. Більше десятка нових місій і експедицій почнуться вже цьому році.


Стартові комплекси будуть неймовірно зайняті, а SpaceX планує відправити в космос набагато більше ракетоносіїв, ніж у минулому та ставши монополістом серед космічних запусків. Отже, ми підготупали перелік місії, які можна вважати найбільш очікуваними у новому 2018 році.


Запуск Falcon Heavy наприкінці січня.


Після рекордної кількості пусків в минулому році, SpaceX планує нинішній рік провести ще більш монументально. Космічна компанія планує відправити нарешті свою надважку ракету Falcon Heavy у випробувальний політ вже у січні разом з червоним Tesla Roadster версії 2.0

По суті Falcon Heavy - це три Falcon-9 з 27 ракетними двигунами. Ці "космічні ракети" можуть створити майже до 2500 тонн тяги при старті, що відповідає 18 Boeing-747. Потужна ракета зможе підняти корисне навантаження в 2,5 важче, ніж сучасна надпотужна ракета-носій РН Delta-4 Heavy. Але при цьому вартість складе вполовину дешевше. Після проходження досить великої кількості тестів у 2017 році, носій майже повністю готовий до свого першого польоту. В кінцевому рахунку Falcon Heavy відправить пілотований корабель і вантаж до Марсу.


Повернення до пілотованих запусків в США


Американські астронавти залишаються без можливості власного транспортування до МСК, ще з 2011 року. З того моменту всі польоти на МКС були здійснені на російських ракетах, які стартували з Казахстану. NASA сподівається повернути запуски своїх екіпажів на американську територію за допомогою фірм Boeing і SpaceX.

Остання компанія запустить свій новий пілотований корабель Dragon-2, використовуючи Falcon-9, вже цього літа, а Boeing планує здійснити перший політ корабля Starliner, використовуючи РН Atlas-5, в листопаді.


У минулому році обидві космічні компанії продемонстрували скафандри, які будуть носити члени екіпажу. Компанії також проводять свої апарати через необхідний перелік тестів. Але більше тестів і оглядів ще належить пройти, що можливо відкладе пілотовані американські запуски до 2019 року.


Знову на Місяць


У той час як NASA не проводитиме місячну місію в цьому році, SpaceX прагне відправити декількох туристів у подорож навколо Місяця протягом року. Космічні туристи розмістяться на борту корабля Dragon-2, який доставить в космос РН Falcon Heavy. Гравітація Землі допоможе відіслати капсулу до Місяця. Як відомо, ніхто не літав далі навколоземної орбіти після завершення місії «Аполлон-17», коли відбулася остання висадка людини на місячну поверхню в 1972 році. Також, як писали раніше Індійська організація космічних досліджень (ISRO) в березні 2018 роки планує здійснити запуск космічного апарату «Чандраян-2» до Місяця.


Полювання на екзопланети


Астрономи виявили у 2017 році величезну кількість нових екзопланет, включаючи десятки "придатних для життя" світів. Знайдено сім планет земного розміру, що знаходяться біля TRAPPIST-1, ультра-холодної червоною карликової зірки, розташованої на відстані 40 світлових років від нас. Також знайдені подібні вісім світів в системі Kepler-90.

Але справді на даховибухові відкриття слід чекати у 2018 році. Більшість з тих відкриттів, безсумнівно, будуть зроблені завдяки TESS, найновішим мисливцем за екзопланетами. Обсерваторію, як очікують, запустять вже у березні. Протягом двох років вона спробує шукати зміни світлового потоку зірок, що відбуваються внаслідок проходження планет.

У той час як телескоп «Кеплер» головним чином шукав проходження планет на тлі зірок, розташованих в декількох тисячах світлових років від Землі, TESS зосередить свої зусилля на зірках, що знаходяться на відстані у сотні світлових років від нас.


Дослідження Меркурія


Європа планує запустити зонд BepiColombo для вивчення Меркурія, але вже під кінець року. Таким чином почнеться семирічний політ європейського космічного агентства по дослідженню Меркурія, планети, найближчої до Сонця. Корабель досягне мети аж у далекому 2025 році, та зможе відправити фото внутрішньої Сонячної системи, перебуваючи у польоті.


Більше відомостей про астероїди


JAXA і NASA збираються підкорити астероїди. Зонд OSIRIS-REx зможе дістатися до астероїда Bennu вже серпні. Апарат буде кружляти навколо астероїда на протязі двох років і тільки після цього спробувати взяти зразки грунту. Космічний камінь діаметром 500 метрів відноситься до навколоземних астероїдів. Палеонтологи вважають, що вивчення Bennu розширить наші знання про те, якою була наша молода Сонячна система та її формування.


Японський зонд Hayabusa-2 також направляється до зближення з астероїдом. Апарат повинен досягти астероїда Ryugu в червні цього року. Він візьме зразки грунту і поверне їх на Землю в 2020 році.


Черговий посадковий модуль на Червоній планеті


У травні цього року, NASA збирається відправити в політ зонд InSight, найсучасніший посадковий модуль. У листопаді він вже зможе досягти орбіти Марса. Після посадки його метою стане вивчення недр Червоної планети за допомогою найсучасних геофізичних приладів. Вчені вважають, що спостереження посадкового модуля приведуть до нового розуміння утворення Червоної планети і її геологічної історії.


Сонячні зближення


Parker Solar Probe відправиться в політ вже влітку. Апарат підлетить ближче до Сонця, ніж будь-який космічний корабель в людській історії. Зонд здійснить 24 зближення з нашою зіркою протягом семи років. Кілька підходів стануть самими історичними, адже апарат пройде всього в 5 мільйонів км від зірки. Використовуючи інструменти, захищені спеціальним щитом, зробленим з композитного вуглецю, він вивчить магнітні поля зірки, а також її унікальні електромагнітні явища.

Хочеться вірити, що людство невпинно крокує до космічної експансії, а міжпланетні перельоти у найближчі роки для нас стануть таким буденним явищем, як поїздка на круїзному лайнері. 

Немає коментарів

На платформі Blogger.